loading

Hakkımızda

8 yıl süren Ar-Ge çalışmalarının sonucunda Dezenkon Kimya, yüksek nitelikli uzman kadrosu, ileri teknoloji yatırımları ve sürekli yenilenen vizyonuyla, insan sağlığını ve geleceğini korumayı ilke edinmiştir.

Dezenkon Kimya’nın insan sağlığı için %100 güvenli nanoteknoloji mucizesi ürünleri, geleneksel dezenfektanların yanına bile yaklaşamayacağı güç ve kalıcılıkta bir etkiye sahiptir. Ürünlerin bu benzersiz özellikleri, kamu sağlığı ve işletmelerin dezenfeksiyon maliyetleri açısından bir devrim niteliğindedir. 

Amacımız;

İnsan sağlığını ve gıda güvenliğini tehdit eden mikropları bulundukları yer ve yüzeylerde etkisizleştirme ve aynı zamanda uygulandığı ortamlarda bu etkisini uzun süre devam ettirebilecek nitelikte bir dezenfektan geliştirmektir.

Gerekçemiz;

İnsan ve Toplum sağlığını tehdit eden çok sayıda bakteri (stafilokoklar, streptokoklar, mikro bakterler, salmonella, pseudomonaslar, kelebsiella vs.) virüs (HIV, influenza, hepatit etkenleri, SARS, herpes virüsler, vs.) mantar (candida, vs.) ile iç ve dış parazitler hastalık etkenleri (protozonlar, barsak parazitleri, uyuz, bit, pire vs.) mevcuttur. Bu mikroorganizmaların çoğu çevre ve hayvan/insan/toplum kökenli olup genellikle bulaşık oldukları yüzeylerle temas veya ortam havası yoluyla ve besinlerin ve/veya suların tüketilmesi ile insanlara bulaşır.